ضخامت مو

مردم به دلایل مختلفی موی خود را از دست می‌دهند. معمولاً بیماری یا استفاده از دارو ( مثل داروهای شیمی‌درمانی) باعث ریزش می‌شود. اغلب مو وقتی نازک می‌شود که زمینه‌اش خوب باشد یا مواد شیمیایی شدیدی روی آن استفاده‌ شده باشد. در این صورت به‌راحتی می‌شکند.

ما در این مقاله به راهکارهایی برای مراقبت از مو، جلوگیری از ریزش مو و افزودن به تراکم فعلی موهای شما اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

برای ریزش مو رنگ کردن را امتحان کنید

اگر استعداد ذاتی ریزش داشته باشید احتمالاً در کل موهایتان در وضعیت سالمی به سر می‌برد. درنتیجه می‌توانید از رنگ‌های دائم یا نیمه دائم برای حجم و تراکم دادن به موهای خود استفاده کنید.

استفاده از دارو مو را ضعیف می‌کند و باعث ریزش آن می‌شود. در این مورد رنگ‌های نیمه دائم گزینه مناسبی است چرا که حاوی آمونیاک یا پروکسید نیستند. آسیبی به مو نمی‌رساند و به موهایتان حجم و تراکم می‌دهد.

اگر زمینه موهایتان خوب است استفاده از رنگ‌های دائم یا نیمه دائم گزینه مناسبی به‌حساب می‌آید، البته درصورتی‌که به طور حرفه‌ای استفاده شوند. فراموش نکنید که موی رنگ‌شده به‌راحتی ضعیف می‌شود، آسیب می‌بیند و درنهایت هم می‌ریزد.

 

از محصولات حجم دهنده استفاده کنید

بسیاری از محصولات حجم دهنده مو حاوی پارافین هستند که از موم عسل است. این ماده برای مو مناسب نیست، چون حجم را بالا می‌برد و باعث شکسته شدن مو می‌شود.

بااین‌وجود محصولات حجم دهنده که در سالن‌ها عرضه می‌شوند مفید هستند. آن‌ها وزن مو را کم نمی‌کنند و آسیبی هم نمی‌رسانند. به‌عنوان‌مثال می‌توانید به قسمت‌های ریشه مو موس اضافه کنید. سپس با سشوار ریشه مو را خشک‌کنید و با یک برس به‌صورت ملایم مو را شانه کنید تا حجم بگیرد. درنهایت هم از یک اسپری نگهدارنده سبک برای ثابت نگه‌داشتن مو استفاده کنید.

 

زمانی که مو کثیف است از شامپو و کاندیشنر استفاده کنید

برای محافظت از مو بهترین کار این است که فقط زمانی که مو کثیف است از شامپو استفاده کنید. افرادی که زمینه موهایشان خوب است باید بیشتر از شامپو استفاده کنند چون موی تمیز زودتر کثیف می‌شود. البته فراموش نکنید که متأسفانه موی تمیز شکننده‌تر است.

به همین دلیل برای موهای با زمینه سالم شامپو و کاندیشنرهای قابل قبولی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

 

استایلی پیدا کنید که مناسب موی سالم باشد

حتی اگر موهایتان مشکلی نداشته باشد باید در استفاده از سشوار دقت کنید چراکه گرمای مستقیم زیاد می‌تواند مشکل‌ساز شود. اتو موی صاف و خم نیز می‌تواند باعث آسیب به مو شود.

دلیلش هم این است که حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند. راستی، استفاده از محصولات صاف کننده مو هم برای همیشه فراموش کنید.

 

موهایتان را فر دائم کنید

روش‌های دائمی به شما کمک می‌کند حجم خوبی به موهایتان بدهید. البته این در صورتی است که مو سالم باشد؛ یعنی خشک و شکننده نباشد. پیشنهاد ما یک فر ملایم است چون فرهای با شدت بیشتر به مو آسیب می‌رسانند. ازآنجایی‌که مواد شیمیایی موجود در روش‌های دائم قوی هستند پیشنهاد ما این است که افرادی که موهای سالمی دارند به‌عنوان آخرین گزینه از محصولات دائم استفاده کنند.

دوباره تأکید می‌کنم که مطمئن شوید یک فرد حرفه به موهای شما یک حالت دائم می دهد. فقط در این صورت جلوی آسیب دیدن موهایتان را می‌گیرد.

مقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *