تعرفه پیکر تراشی

تعرفه پیکر تراشی


پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی یک عمل زیبایی برای خلاص شدن از چربی های اضافی بدن است. این جراحی زیبایی انواع مختلفی دارد از یک جراحی سرپایی گرفته تا جراحی های پیچیده تر . در کل به وسیله پیکر تراشی از انباشته شدن چربی اضافی در بعضی از نقاط بدن مثل غبغب و پهلوها و یا رانها و باسن و یا شکم خلاص می شوید.

انواع روش های پیکر تراشی

پیکر تراشی لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های پیشرفته و دقیق که برای تخلیه چربی های موضعی بکار گرفته می شود، هست. لیپوماتیک عوارض کمی دارد و دقت آن نسبت به عمل لیپوساکشن بیشتر است. لیپوماتیک راه درمانی چاقی نیست و تنها به منظور کاهش سایز انجام می گردد. پس اگر دارای وزن زیادی هستید و توده های چربی بیش از اندازه معمول دارید، انجام عمل لیپوماتیک، راه حل آن نیست.

اگر به دنبال پاسخ سوال عمل لیپوماتیک چیست می گردید باید بگوییم این عمل با استفاده از امواج ارتعاشی با نوسان ثابت، چربی ها را از بافت ها جدا کرده و با عمل ساکشن به خارج از بدن منتقل می نماید.

پس از جراحی لیپوماتیک خطر آمبولی وجود دارد. اما اگر پزشک جراح دارای تخصص و مهارت کافی باشد احتمال بروز این عارضه به صفر خواهد رسید. بنابراین بهتر است قبل از هر گونه اقدام از زبردستی و مهارت پزشک مورد نظر خود مطمئن گردید.

لیپوماتیک

پیکر تراشی لیپوساکشن

یکی از روش های از بین بردن چربی های موضعی لیپوساکشن می باشد. با وجود راهکارهای مختلفی مانند مزوتراپی، کاویتیشن، لیزر لیپولیز و … که برای کاهش حجم چربی موضعی بدن ابداع شده اند هنوز هم یکی از موثرترین راه های برطرف کردن این مشکل، جراحی لیپوساکشن است. متخصصین حدود ۲۰ سال است که از این روش برای رفع چربی های بدن استفاده می کنند و طرفداران زیادی در سطح دنیا دارد.

اگر می خواهید بدانید لیپوساکشن چیست باید بگوییم روشی برای حذف چربی های موضعی بدن است که از طریق مکش آن ها را از بدن خارج می کنند. پزشک متخصص برش های کوچکی روی پوست می زند و از طریق آن ها لوله های نازکی را وارد بدن می نماید و آن ها را به سمت نقاطی که چربی جمع شده هدایت می کند. سپس با استفاده از مکشی که از طریق لوله ها صورت می گیرد، چربی های زیر پوست به خارج بدن منتقل می شوند.

اگر می خواهید پاسخ سوال عمل لیپوساکشن چیست را بدانید باید بگوییم این عمل جراحی برای از بین بردن چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن انجام می شود. آن قسمت هایی از بدن که به راحتی چربی از بین نمی رود و به رژیم غذایی و ورزش مقاوم تر است مانند شکم و پهلوها را می توان با عمل لیپوساکشن به فرم دلخواه درآورد .

پیکر تراشی ابدومینوپلاستی

تامی تاک یا عمل ابدومینوپلاستی یک نوع عمل زیبایی است. در این جراحی پلاستیک، چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم حذف می گردد و موجب صاف شدن شکم و نمایان شدن عضلات آن می شود.

عمل ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که سیگار نمی کشند و دارای ثبات وزنی و شرایط فیزیکی مناسب هستند. همچنین این عمل برای آنهایی که نتوانسته اند با ورزش و رژیم غذایی چربی های شکمی خود را آب کنند توصیه می شود. ابدومینوپلاستی برای بانوانی مناسب است که بعد زایمان، پوست شکمشان حالت افتاده و شل پیدا کرده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است.

هر عمل جراحی مزایا و معایب مربوط به خود را دارد. معایب ابدومینوپلاستی شامل به جا ماندن جای اسکار در نواحی برش خورده، امکان بروز عفونت پس از عمل، امکان تشکیل لخته های خون، طولانی بودن زمان بهبودی کامل و تاثیر منفی حاملگی بر نتایج عمل می باشد.

پیکر تراشی لیپوست

لیپوست نیز یکی دیگر از روش‌های پیکر تراشی است. برای انجام این جراحی از تکنیک T.L.A و ویبریشن به صورت رفت و برگشت استفاده می‌شود.

 در نتیجه، چربی‌ها به صورت یکنواخت از بدن کنده شده و خارج می‌شوند. بنابراین، احتمال گلوله شدن چربی‌ها در هنگام جراحی وجود ندارد. در این روش مشابه با لیپوماتیک، چربی‌ها سالم خارج شده و قابل استفاده برای تزریق به قسمت‌های دیگر بدن خواهد بود.

پیکر تراشی با لیزر لیپولیز

جراحی لاغری با لیپولیز به دو روش انجام می‌شود. روش اول استفاده از لیزر (امواج اولتراسونیک) و تزریق مایع. در روش تزریق مایع، مایع از طریق یک برش کوچک وارد بدن شده و سپس چربی‌ها از طریق کبد خارج می‌شوند.

مقدار مایع مورد نیاز براساس وزن و شرایط جسمانی فرد به وی تزریق می‌شود. در این روش با توجه به اینکه چربی خارج‌شده به صورت مایع است، نمی‌توان از این چربی برای تزریق برای سایر قسمت‌های بدن استفاده کرد.

در روش دوم که لیزر لیپولیز نام دارد، از امواج برای گرم کردن سلول‌های چربی استفاده می‌شود.

انواع دستگاه پیکر تراشی

 لیپوساکشن

دستگاهی کاملا مکانیکی که با حرکت دست چربی ها را خورد و سپس ساکشن میکرد و تا کمتر از ده سال پیش هم در ایران مورد استفاده قرار میگرفت .

دستگاهی با عوارض و خطرات جدی که دیگر کاملا منسوخ شده و فقط نام آن که به نیکی هم برده نمیشود هنوز بر سر زبان هاست .

اولتراسوند لیپوساکشن

بعد از لیپوساکشن نوبت به اولتراسوند رسید. این دستگاه با استفاده از  امواج چربی ها را خورد و تخلیه میکرد  .

مکانیسم این دستگاه نیز شبیه به لیپوساکشن ، مکانیکی و با ضعف ها و خطرات جدی روبرو بود .

لیپوساکشن

لیپو لیزر

بعد از اولتراسوند نوبت به لیپولیز رسید . که با لیزر حرارتی و نور ماورای بنفش چربی ها رو لیز و بعد ساکشن میکردن . در روش لیپولیز از فیبر نوری استفاده می شد که با تابش اشعه لیزر چربی را لیز و آماده تخلیه از بدن میشود .

 دستگاه هایی که نام آن در بالا ذکر شد ، سال هاست که دیگر منسوخ شده اند و دیگر از آنها استفاده نمی شود  .

و اما دستگاه های رایج که معمولا برای پیکر تراشی بدون جراحی  از آن ها استفاده میشود عبارت هستند از  :

 لیپوماتیک

بعد از دستگاه های نه چندان موفق ، این بار نوبت به لیپوماتیک( lipomatic ) رسید . دستگاهی اروپایی و ساخت کمپانی یورومی بلژیک که با فشار باد کار میکند و با حرکت دورانی و ویبره ی هندپیس دستگاه چربی ها را لیز و سپس تخلیه میگردد .

و تقریبا همزمان با آن دستگاهی دیگری کاملا مشابه لیپوماتیک و ساخت اروپا و از کشور آلمان با نام لیپوست ( Liposat )  نیز وارد بازار گردید .

بادی جت

دستگاه بعدی بادی جت (body jet) که به واترجت  هم شناخته میشود بود . با تکنولوژی اروپا و ساخت کشور آلمان .

کارکرد این دستگاه شبیه به لیپوماتیک و تکنولوژی به کار رفته در آن فشار آب جهت شکستن سلول های چربی میباشد .

 پال

دستگاهی کوچک و قدرتمند  ساخت کشور آمریکا به نام پال ( PAL ) که به لیپوساکشن قدرتی  مشهور است .

پال ( PAL )  مخفف کلمات  Power-Assisted Liposuction که معنای لغوی آن لیپوساکشن با کمک نیرو میباشد .

 ویزر

ویزر لیپو یا همان نسل مدرن اولتراسوند ساخت کشور آمریکا که ویزر لیپو ( Vaser lipo) نامیده می شود و از انرژی اولتراسونیک به صورت مداوم و یا منقطع برای شکستن  چربی استفاده  و بعد از شکسته شدن چربی ها ساکشن انجام میشود  .

VASER مخفف ( Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance ) و به معنای  تقویت ارتعاش انرژی صوتی در هنگام تشدید  میباشد .

محبوب ترین روش های پیکر تراشی

باور نادرستی که در رابطه با پیکر تراشی وجود دارد این است که بسیاری از افراد تصور میکنند که این عمل الزاما به وسیله یک دستگاه خاص انجام می شود ، در صورتی که این گونه نیست و اصولا برای ایجاد اندامی متناسب نیاز به استفاده از تکنیک های مختلفی میباشد که برخی موارد حتی بدون استفاده از دستگاه خاصی و صرفا با دست توسط پزشک انجام می گردد.

در ادامه به معرفی محبوب ترین و شناخته شده ترین روش های پیکر تراشی بدون جراحی خواهیم پرداخت :

لیپوماتیک :

 به عنوان رضایت بخش ترین روش لیپوساکشن برای تخلیه حجم زیادی از چربی ، در حال حاضر پرکاربردترین ابزار پیکر تراشی بدون جراحی است و از لحاظ ایمن بودن و نداشتن خطرات و عوارض احتمالی مانند آمبولی در رتبه اول قرار دارد .

 تکنولوژی بکار رفته در لیپوماتیک متشکل از یک موتور بادی می باشد که با هوای فشرده کار میکند و سلول های چربی را به آرامی شکسته و از طریق لوله کانولا از بدن خارج میکند . از چربی خارج شده میتوان برای تزریق به سایر نواحی بدن استفاده نمود.

بادی جت :

که به واترجت نیز مشهور است ، گزینه مناسب برای پیکر تراشی بدون جراحی میباشد و عملکرد آن مشابه دستگاه لیپوماتیک بوده  با این تفاوت که تکنولوژی به کار رفته در آن ، استفاده از فشار آب جهت شکستن سلول های چربی میباشد .

این روش  جزو ایمن ترین روشهای پیکر تراشی میباشد به گونه ای که میتوان از آن برای کاهش سایز و برداشتن چربی های نواحی حساسی مانند غبغب استفاده نمود .

اولترازد :

که دستگاه لیپولیز اولتراسونیک با امواج ماورای صوت میباشد ، با سرعت بسیار بالا و درعین حال ایمنی قابل اطمینان روشی مناسب جهت پیکر تراشی بدون جراحی است . 

قابلیت دیگر اولترازد این است که  به دلیل استفاده از تکنولوژی امواج ماورای صوت ، همزمان با تخلیه چربی باعث لیفت و سفت شدن پوست هم گردد .

پیکر تراشی چگونه انجام می شود؟

برای انجام پیکر تراشی پس از بیهوشی اسپاینال ( در برخی موارد جنرال) ابتدا محل های مورد نظر برای تخلیه چربی سوراخ های بسیار کوچک ایجاد می شود .

در تمامی روش های پیکر تراشی قبل از شروع به ساکشن چربی ها محلول تامسنت (tumescent) به زیر پوست تزریق می گردد تا بستر مناسبی برای هرچه راحت تر جدا شدن چربی بین اندام ها و پوست فراهم گردد .

این متد که بعد از ابداع آن توسط دکتر جفری کلین  در سال ۱۹۸۵ که به عنوان پدر لیپوساکشن مدرن دنیا شناخته می شود ، هنوز هم قبل از تمام عمل های لاغری موضعی و پیکر تراشی استفاده می گردد .

در تکنیک تامیسنت حجم بالای محلول رقیق شده با اپی نفرین به مناطق حاوی چربی تزریق می شود . محلول تزریق شده سبب افزایش دقت در لیپوساکشن، کاهش نامنظمی پوستی پس از جراحی و یا موج دار شدن پوست می شود.

همچنین اثر منقبض کنندگی اپی نفرین باعث کاهش خونریزی، کبودی و زخم شدن پس از جراحی می شود .

در این روش به وسیله ی کانولا محلول تامیسنت را در مناطق حاوی چربی تزریق می کند . محلول تامیسنت علاوه بیحسی موضعی شده و در زمان تخلیه چربی، فرد هیچ نوع دردی را احساس نکند.

در گذشته بیشتر این نوع  عمل ها با بیهوشی عمومی انجام می شد ولی در حال حاضر با استفاده از این محلول دیگر الزامی به بیهوشی عمومی نیست و خطرات و عوارض احتمالی بیهوشی عمومی از بین میرود

در گذشته برای تهیه محلول تامیسنت برای لیپوساکشن که با بیهوشی عمومی همراه بود از مواد زیر استفاده می شده است:

یک لیتر سرم نرمال سالین

یک میلی گرم اپی نفرین

در روش های امروزی پیکر تراشی که با بی حسی موضعی انجام می شود برای تهیه محلول تامیسنت از ترکیبیاتی مشابه موارد زیر استفاده می شود:

یک لیتر سرم نرمال سالین

یک میلی گرم اپی نفرین

یک گرم لیدوکائین

با استفاده از کانولای مخصوص و استریل شده است محلول به مناطق مورد نظر جهت تخلیه چربی و پیکر تراشی تزریق میشود . نوک این کانولا کند است به بافت آسیبی وارد نمیکند .

جراح با استفاده از برش هایی بسیار کوچک (کمتر از نیم سانتیمتر) در محل هایی که دسترسی به چربی را آسان می کند .

سپس کانولا را وارد پوست می کند و محلول تامیسنت را بصورت شعاعی در لایه های فوقانی، میانی و تحتانی بافت چربی تزریق می کند .

پس از گذشت ۲۰ دقیقه از تزریق محلول، پوست از رنگ صورتی به رنگ تقریبی سفید تغییر می کند که نشان دهنده آمادگی بافت برای ساکشن چربی بدون درد است .

وقتی لیپوساکشن همراه با بی حسی موضعی انجام می شود، تزریق تامیسنت آرام و کنترل شده است. جاذبه سبب پایین آمدن تامیسنت از قسمت بالایی بافت به قسمتهای زیرین می شود که این خود از تزریق بی مورد تامیسنت در این بافت ها جلوگیری می کند.

کانولای دستگاه از طریق سوراخهای ایجاد شده وارد بافت چربی میشود و بافت چربی محل مورد نظر را تخریب کرده و همزمان به داخل دستگاه مکیده می شود .

 چربی های تخلیه شده معمولا بافت سالمی دارند و میتوان از آن برای تزریق و فرم دهی نواحی دیگر بدن مانند باسن  استفاده کرد.

پیکرتراشیمزایای پیکر تراشی چیست؟

از مزیت های این روش جدید تخلیه چربی می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • خونریزی کمتر
 • تسریع در بهبودی
 • دوران نقاهت کوتاه
 • نتیجه موثر
 • محافظت از پوست در برابر سوختگی های احتمالی
 • عدم درد
 • عدم نیاز به داروی بی حسی زیاد
 • افزایش انقباضات پوست و جلوگیری از شل شدن آن
 • عدم ریسک پارگی احشائی و آمبولی

مراقبت های بعد از پیکر تراشی

مراقبت های پس از انجام این روش شامل رعایت نکاتی است، که در نتیجه گیری بهتر از انجام این روش و کاهش عوارض جانبی آن موثر خواهد بود. برخی از مراقبت های پیشنهاد شده بدین شرح است:

نکات تغذیه ای بعد از پیکر تراشی

بعد از انجام این روش می توانید به رژیم غذایی و دستور غذایی که پیش از آن داشتید بازگردید. نوشیدن آب، آب میوه و نوشیدنی های غیر الکلی جهت تامین آب بدن توصیه می شود اما استفاده از نوشیدنی های الکلی تا 48 ساعت بعد از انجام این عمل ممنوع می باشد.

فعالیت فیزیکی فرد بعد از از پیکر تراشی

فرد می تواند یک روز بعد از انجام این عمل به فعالیت های روزانه خود بازگردد و انجام ورزش های سبک مثل پیاده روی توصیه شده است زیرا هر چه فعالیت بیشتری داشته باشید تخلیه آب بدن راحت تر انجام می پذیرد.

 اما لازم است تا چند روز پس از انجام این عمل از نشستن به حالت 90 درجه اجتناب کنید زیرا موجب تجمع چربی در ناحیه ی پایین شکم می گردد پس باید یا در حالت دراز کشیده باشید یا ایستاده.

از حال رفتن پس از ادرار کردن

ممکن است فرد پس از انجام پیکر تراشی به دلیل تخلیه چربی های بدن موقع ادرار کردن دچار سرگیجه شود که امری طبیعی است و باید برای جلوگیری از آن پس از ادرار کردن دراز بکشد.

پوشیدن گن بعد از پیکر تراشی

جهت ترغیب بدن به درناژ مایعات باید پس از انجام پیکر تراشی، از گن مخصوص استفاده نمایید و تا 7 الی 10 روز پس از انجام عمل استفاده از آن اجباری است و تنها باید موقع حمام رفتن از بدن خارج گردد اما پس از طی این دوره نباید از گن استفاده نمود تا پوست فشرده نشود و به طور عرضی شروع به کشیدن شدن نماید.

عوارض پیکر تراشی چیست؟

از عوارض احتمالی روش لیپوماتیک می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • حالت تهوع: از عوارض جانبی این روش است که به سبب مصرف دارو های آنتی بیوتیک و بی حس کننده ها ایجاد می شود.
 • بی نظمی قاعدگی: بی نظمی قاعدگی از عارضه طبیعی هر عملی از جمله پیکر تراشی محسوب می شود که ممکن است تا یک ماه یا بیشتر از آن ایجاد شود.
 • بالا رفتن دمای بدن: این امر واکنش بدن به بالا رفتن ترومای ناشی از تخلیه چربی است.
 • تورم و التهاب: جهت کاهش تورم می توان از دو عدد تیلنول هر 4 ساعت استفاده نمود.
 • خارش: تا چندین روز پس از انجام عمل ایجاد خارش در نواحی اطراف زخم امری طبیعی تلقی می شود که می توان از کرم های ضد خارش برای درمان آنها استفاده نمود.

عوامل موثر در تعیین هزینه عمل پیکر تراشی

دلیل اصلی این که نمی ‌توان هزینه جراحی پیکر تراشی بدن را به طور دقیق بیان کرد، وجود عوامل متعدد و تاثیرگذار در این زمینه است. پارامترهای مختلف بر سختی و شدت عمل تاثیر گذاشته و در نتیجه قیمت عمل را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. برای همین نمی ‌توان برای هزینه پیکر تراشی همه افراد رقم مشخصی را ذکر کرد.

البته رنج قیمت در محدوده معینی بوده و تغییر آن بسیار چشمگیر نیست. در اکثر موارد طی مشاوره های حضوری با جراح، هزینه نهایی به طور دقیق مشخص می ‌شود. در ادامه عوامل موثر بر قیمت عمل های پیکر تراشی را بیان می ‌کنیم.

 • بیمارستان یا مرکز جراحی که عمل در آن انجام می شود.
 • پزشکی که برای عمل انتخاب می شود.
 • تجهیزات و روش هایی که در حین جراحی و پس از آن استفاده می شود.
 • عضوی که باید عمل شود.
 • در صورتی که نیاز به بستری باشد، هزینه عمل پیکر تراشی افزایش می ‌یابد.
 • مقدار چربی هایی که خارج می شود.
 • تعداد عضو هایی که تحت عمل قرار می گیرد.

سوالات رایج  پیکر تراشی

آیا پیکر تراشی موجب کاهش وزن می شود؟

خیر، چون وزن چربی در مقایسه با حجم چربی بسیار ناچیز است و تخلیه این چربی ها کاهش وزن چندانی را به همراه نخواهد داشت و اصولا پیکر تراشی مناسب افرادیست که به دنبال کاهش سایز و فرم دهی بدن خود هستند . ولی در صورت پیروی از رژیم غذایی مناسب انجام ورزش نیز میتوانند در دراز مدت  شاهد کاهش وزن هم باشند .

ماندگاری پیکر تراشی چقدر است؟

میزان ماندگاری آن کاملا به خود فرد بستگی دارد وچنانچه فرد رژیم غذایی فعالیت بدنی مناسبی داشته باشد احتمال بازگشت چربی به حداقل رسیده و میتوان با این شرایط نتایج آن را دائمی برشمرد .

نتیجه نهایی پیکر تراشی مشخص می شود ؟

علی الرغم قابل مشاهده بودن نتیجه پیکر تراشی بلافاصله پس از عمل ، بعداز چند روز با بروز تورم ناشی از عمل روبرو هستیم . که در برخی موارد از بین رفتن این تورم و مشخص شدن نتایج نهایی پیکر تراشی حدودا نیاز به گذشت ۴ الی ۶ ماه  دارد و دلیل آن هم واکنش طبیعی بدن به پیکر تراشی در پروسه کاهش سایز میباشد.

ورم بعد از پیکر تراشی کی از بین میره ؟

تورم ناشی از تمامی روش های پیکر تراشی کاملا طبیعی بوده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و حداقل ۱ الی ۲ ماه زمان لازم است تا تورم کاهش پیدا کند.

کبودی های بوجود آمده ناشی از پیکر تراشی کی از بین می رود؟

کبودی های بعد از عمل که گاهی روی بدن جابجا شده و تغییر سایز میدهد معمولا بین یک هفته و حداکثر از بین میرود.

چند روز بعد از عمل پیکر تراشی میتوان فعالیت های فیزیکی را از سر گرفت ؟

حداکثر یک روز پس از استراحت کامل و میبایست برای کاهش تورم باید از استراحت مطلق و خوابیدن  بیش از حد بپرهیزید و حتما فعالیت های ساده و سبکی مانند پیاده روی با قدم های آهسته داشته باشید . زیرا راه رفتن به تخلیه خونابه ها و کاهش توهمات ناشی عمل بسیار کمک میکند

دلیل پوشیدن گن بعد از پیکر تراشی چیست وبرای چه مدت از آن باید استفاده نمود ؟

بعد از تخلیه چربی زیر پوست بین عضلات بدن و پوست فاصله ایجاد میگردد که به منظور برطرف نمودن آن و لیفت هرچه بهتر پوست میتوان به مدت ۳۰ الی ۴۵ روز از گن استفاده نمود .

 به منظور دستیابی به بهترین نتیجه بعد از ۲ الی ۳ هفته استفاده از گن باید از قسمت پهلو یا پشت آن را تنگ نمود و به پوشیدن آن  به مدت ۴ الی ۶ هفته ادامه نمود .

آیا بعد از پیکر تراشی احتمال بازگشت چربی وجود دارد؟

عمده چربی در نواحی عمل تخلیه میشود و احتمال بازگشت بسیار کم است . اما چنانچه فرد فعالیت فیزیکی خود را کاهش دهد و تغذیه ای با روال قبل داشته باشد ، قطعا احتمال بازگشت چربی و بروز این مشکل وجود دارد.

رژیم غذایی بعد از پیکر تراشی  باید چگونه باشد؟

باید از یک رژیم غذایی ثابت پیروی کنید ، رژیم غذایی خود را حفظ نمایید ، از خوردن غذاهای حجیم ، پرکالری ، شورو چرب بپرهیزید .

بعد از پیکر تراشی چند کیلو از وزنم کم می شود ؟

پیکر تراشی بلافاصله کاهش وزن چندانی به دنبال نخواهد داشت و بسته به حجم چربی افراد مختلف میتوان به طور میانگین ۵ الی ۱۰ لیتر چربی موضعی از نواحی مجاز تخلیه نمود .

افرادی که دچار اضافه وزن شدید هستند و تمایلی به انجام عمل های بای پس معده ، اسلیو و …. ندارند حتما می بایست طی دو جلسه با حداقل فاصل یک ماه اقدام به روش های رایجی همچون لیپوماتیک نمایند .

مقالات

انواع روش های پیکر تراشیپیکر تراشیپیکر تراشی لیپوماتیکتعرفه پیکر تراشی

دکتر سلطانیمشاهده نوشته ها

دکتر سلطانی متخصص کاشت مو و کاشت ابرو و جراحی های زیبایی لیزر.دکتر سلطانی در کلینیک ایران زمین متخصص انواع جراحی های زیبایی و کاشت مو و ابرو همراه مراجعان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *