قیمت مزوتراپی

مو از جمله مواردی است که زیبایی و جوانی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. شاید شما هم در اطراف خود افرادی را دیده باشید که بر اساس دلایل مختلف موهایشان ریخته و یا کم حجم شده است. امروزه با پیشرفت چشمگیر فناوری و افزایش روش‌ها و درمان‌های مؤثر برای رویش مجدد مو دیگر جای نگرانی نیست. مزوتراپی، یکی از روش‌های پیشرفته برای جلوگیری از ریزش مو و بازگرداندن موهای از دست رفته است. با توجه به درمان‌های مختلف در این زمینه قیمت مزوتراپی مو به صرفه تر است.

مزوتراپی برای چه کسانی باید انجام شود؟

 • افرادی که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند و یا تارهای موی آن‌ها نازک شده است. این افراد برای متوقف کردن ریزش موی خود می‌توانند از روش مزوتراپی استفاده کنند.
 • افرادی که نسبت به داروها و محلول‌های ضد ریزش مو حساسیت دارند، مزوتراپی جایگزین خوبی می‌تواند برای تقویت موی آن‌ها باشد.

البته ناگفته نماند که قبل از اقدام به مزوتراپی، ابتدا باید دلیل ریزش مو با انجام آزمایش خون مشخص شود سپس با در صورت لزوم از درمان مزوتراپی استفاده شود.

شیوه مزوتراپی به چه صورت است؟

مزوتراپی روشی است که برای تحریک فیزیکی و شیمیایی پوست سر انجام می‌شود. در این روش مقادیر کمی از داروهای مختلف باهم ترکیب می‌شوند سپس در نواحی مختلف کف سر که موی آن از دست رفته تزریق می‌شود.

این دارو باعث تحریک کلاژن مو می‌شود و اندازه تارهای مو را کاهش می‌دهد تا ریزش مو نیز کاهش یابد و سپس موجب رشد مجدد مو می‌شود.

روش مزوتراپی یکی از روش‌های بسیار مؤثر است و اثرپذیری بین 90 تا 95 درصد دارد. معمولاً مدت زمان درمانی مزوتراپی 10 جلسه است ولی به‌طور کلی این جلسات بر اساس میزان ناحیه‌ای که مو آن از دست رفته تعیین می‌شود.

مزایای مزوتراپی مو

 • مزوتراپی درمانی بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی است.
 • به دلیل رشد زیاد موها، حجم مو افزایش می‌یابد.
 • فولیکول‌های مو تقویت می‌شود.
 • باعث استحکام و درخشش تارهای مو می‌شود.
 • از پوسته‌پوسته شدن کف سر جلوگیری می‌کند.
 • امکان آلرژی و تداخل دارویی کمتری نسبت به سایر روش‌های درمانی دارد.
 • مزوتراپی هزینه درمانی کمتری نسبت به دیگر درمان‌ها دارد.

مزوتراپی برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

مزوتراپی برای درمان ریزش موی غیر ارثی استفاده می‌شود. در این روش، داروهایی از قبیل فیناستراید و ماینوکسیدیل با هم ترکیب و به کف سر تزریق می‌شوند.

از این رو، مزوتراپی تعادل هورمونی را در اطراف فولیکول‌های مو ایجاد می‌کند، مواد مغذی را در اختیار مو قرار می‌دهد و گردش خون در ناحیه‌ای که ریزش اتفاق افتاده را بهبود می‌دهد.

 فواید مزوتراپی مو چیست؟

همانطور که گفتیم تزریق مواد مزوتراپی در لایه‌های مختلف پوستی تزریق می‌شود و تأثیر مستقیم دارد.

فواید مزوتراپی را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:

خون‌رسانی بیشتر به پوست سر

مواد تشکیل‌دهنده مزوتراپی باعث خون‌رسانی بیشتر در کف سر می‌شود و جریان خون را در کف سر افزایش می‌دهند.

محکم شدن فولیکول‌ها

ترکیبات مزوتراپی باعث بالا رفتن قدرت فولیکول‌های مو و در آخر باعث بهبود ساختار مو می‌شود.

تأمین مواد مغذی برای بافت پوست سر

این دارو شامل انواع ویتامین‌ها، آمینواسید و مواد معدنی می‌باشد. این مواد، ترکیبات لازم برای پوست سر را فراهم می‌کند. بدین ترتیب مو مواد لازم برای رشد خود را به دست می‌آورد از این طریق مو رشد خوب و سریعی خواهد داشت.

موارد ضروری قبل از انجام مزوتراپی مو

 • شب قبل یا صبح روز مزوتراپی مو های خود را شست‌وشو دهید.
 • روز قبل از انجام مزوتراپی مو از سرم های مراقبت مو و مواد تقویت کننده و مواردی از این قبیل برای موهای خود استفاده نکنید.
 • یک هفته قبل از مزوتراپی مو، داروهایی از قبیل آسپرین و یا داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن را استفاده نکنید.
 • در صورت نیاز استفاده از داروهای مختلف ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت مزوتراپی مو

مزوتراپی هم مانند بسیاری از درمان‌های دیگر در کلینیک های مختلف دارای قیمت‌های متفاوتی است. ولی عواملی وجود دارد که در قیمت مزوتراپی مو تأثیر گذار است.

تعداد جلسات درمانی

قیمت مزوتراپی مو بر اساس تعداد جلسات درمان مشخص می‌شود. جلسات هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. تعداد جلسات بر اساس وضعیت و ناحیه‌های مورد نیاز تعیین می‌شود. برای مثال برای افرادی که ناحیه کمتری از موی خود را از دست داده‌اند، تعداد جلسات مزوتراپی، تعیین می‌شود.

مقدار مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

افرادی که ناحیه کمتری از موی خود را از دست داده‌اند، مقدار مواد کمتری برای تزریق روی سر آن ها استفاده می‌شود. هر چقدر که این مواد مصرفش کمتر شود قیمت مزوتراپی مو هم کمتر می‌شود.

مزوتراپی مومقالات

بهترین قیمت مزوتراپیقیمت مزوتراپیکلینیک مزوتراپیمزوتراپی

دکتر سلطانیمشاهده نوشته ها

دکتر سلطانی متخصص کاشت مو و کاشت ابرو و جراحی های زیبایی لیزر.دکتر سلطانی در کلینیک ایران زمین متخصص انواع جراحی های زیبایی و کاشت مو و ابرو همراه مراجعان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button