قیمت مزوتراپی

مزوتراپی مو چیست؟

ریزش مو یکی از شایع‌ترین مشکلات پوست و مو در تمام نقاط دنیا است. این مشکل دلایل متنوعی دارد. گاهی آن از مسائل ژنتیکی نشأت می‌گیرد و گاهی هم ناشی از بیماری‌ها و اختلالات متفاوت است. در دنیای امروزی روش‌های مختلفی برای درمان ریزش مو وجود دارد و مزوتراپی مو یکی از روش‌های درمانی نسبتاً جدید ولی با بیشینه‌‌ای قدیمی است که می‌تواند همراه با دیگر درمان‌های ریزش مو یا به تنهایی استفاده‌شده و تأثیرات بسیار مثبتی داشته باشد. در این مقاله به هرآن چه که نیاز است در مورد مزوتراپی مو بدانید خواهیم پرداخت.

مزوتراپی مو روشی درمانی است که از طریق تزریق داروها، ویتامین‌ها و مواد مغذی به پوست سرانجام می‌شود و می‌تواند به روش‌های مختلف اعمال شود. داروهای تزریقی در مزوتراپی مو از طریق یک سوزن کوچک تا عمق یک میلی‌متری پوست سر (محل قرارگیری فولیکول‌های مو) وارد می‌شوند. مزوتراپی مو نتایج سریع و فوق‌العاده‌ای در درمان ریزش مو دارد زیرا در این روش داروها مستقیماً و دقیقاً به میزان لازم در ریشه مو تزریق می‌شوند. درواقع میزان دقیق مواد و عناصر موردنیاز برای رشد مو با هیچ درمان دیگری قابل تأمین نیست. به همین دلیل است که از مزوتراپی برای درمان بیماری‌های مختلف مو استفاده می‌شود.

تزریق مزوتراپی مو حدود 40 دقیقه طول می‌کشد.

باید توجه کرد که ترکیب دارویی که در مزوتراپی مو تزریق می‌شود برای هر بیمار بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع مشکلی که باعث ریزش مو شده است تعیین می‌شود.

مزوتراپی مو

چه عناصر و موادی در مزوتراپی مو استفاده می‌شود؟

در مزوتراپی مو هر تزریق مخلوطی از چندین ماده مفید مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر عناصر موردنیاز است که کارشناسان به‌صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب کرده‌اند. ۲ تا ۶ ماده فعال را می‌توان در یک سرنگ مخلوط کرد.

ویتامین‌های گروه B که متابولیسم طبیعی را فراهم می‌کنند، در رشد و ترمیم مو مؤثر هستند. علاوه بر‌ این، مواد دیگری مورد استفاده در مزوتراپی هستند مانند: مس و روی که از دیستروفی (ضعف) ساختار مو جلوگیری می‌کند. اسید هیالورونیک که مسئول تغذیه پیاز مو است و رشد مو را تسریع می‌کند. اسیدهای آمینه که پایه و اساس مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می‌کنند.

همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله گفتیم، مو از جمله مواردی است که زیبایی و جوانی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. شاید شما هم در اطراف خود افرادی را دیده باشید که بر اساس دلایل مختلف موهایشان ریخته و یا کم حجم شده است. امروزه با پیشرفت چشمگیر فناوری و افزایش روش‌ها و درمان‌های مؤثر برای رویش مجدد مو دیگر جای نگرانی نیست. مزوتراپی، یکی از روش‌های پیشرفته برای جلوگیری از ریزش مو و بازگرداندن موهای از دست رفته است. با توجه به درمان‌های مختلف در این زمینه قیمت مزوتراپی مو به صرفه تر است.

در این مقاله از سری مقالات ایران زمین قصد داریم در زمینه مزوتراپی مو و قیمت مزوتراپی مو  و همینطورعواملی که بر قیمت مزوتراپی مو تاثیر می گذارد، اطلاعات کامل و جامعی به شما ارائه دهیم. بنابراین با ما همراه باشید.

مزوتراپی برای چه کسانی باید انجام شود؟

 • افرادی که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند و یا تارهای موی آن‌ها نازک شده است. این افراد برای متوقف کردن ریزش موی خود می‌توانند از روش مزوتراپی استفاده کنند.
 • افرادی که نسبت به داروها و محلول‌های ضد ریزش مو حساسیت دارند، مزوتراپی جایگزین خوبی می‌تواند برای تقویت موی آن‌ها باشد.

البته ناگفته نماند که قبل از اقدام به مزوتراپی، ابتدا باید دلیل ریزش مو با انجام آزمایش خون مشخص شود سپس با در صورت لزوم از درمان مزوتراپی استفاده شود.

شیوه مزوتراپی مو به چه صورت است؟

مزوتراپی مو روشی است که برای تحریک فیزیکی و شیمیایی پوست سر انجام می‌شود. در این روش مقادیر کمی از داروهای مختلف باهم ترکیب می‌شوند سپس در نواحی مختلف کف سر که موی آن از دست رفته تزریق می‌شود.

این دارو باعث تحریک کلاژن مو می‌شود و اندازه تارهای مو را کاهش می‌دهد تا ریزش مو نیز کاهش یابد و سپس موجب رشد مجدد مو می‌شود.

روش مزوتراپی یکی از روش‌های بسیار مؤثر است و اثرپذیری بین 90 تا 95 درصد دارد. معمولاً مدت زمان درمانی مزوتراپی 10 جلسه است ولی به‌طور کلی قیمت مزوتراپی مو و تعداد جلسات بر اساس میزان ناحیه‌ای که مو آن از دست رفته تعیین می‌شود.

مزایای مزوتراپی مو برای ریزش مو 

مزایای عمده مزوتراپی برای کاهش و توقف ریزش مو عبارت‌اند از:

1. مسیر تحویل مستقیم به لایه درم

مزوتراپی یا میکرونیدلینگ یک سیستم تحویل بهبودیافته است که اجازه می‌دهد یک مسیر مستقیم و فیزیکی در عمق لایه درم پوست شما ایجاد شود. این مسیر باعث می‌شود تا مواد فعال به‌طور موثرتری به درم برسد و نتایج بهتری به دست آید.

2. فولیکول‌های مو را تحریک می‌کند

فولیکول‌های مو بخشی از پوست شما هستند و هر تار مو به آن متصل است. در هر فولیکول یک غده چربی وجود دارد که با ترشح روغن‌های طبیعی تولیدشده در بدن، پوست سر را مرطوب نگه‌داشته و به خوبی تغذیه می‌کند.

مزوتراپی به تحریک این فولیکول‌های مو با سوزن‌های ریز کمک می‌کند و فاکتورهای رشد کراتینوسیت‌ها را تحریک می‌کند که در تقویت و رشد مجدد مو بسیار مهم هستند.

3. ایمن، بدون درد و قابل اعتماد

در مقایسه با درمان‌های تهاجمی و جراحی برای طاسی و نازک شدن مو، مزوتراپی مو یک راه‌حل پیشرفته است که تجربه‌ای ایمن و بدون درد را برای شما به ارمغان می‌آورد.

این کار از طریق سوراخ‌های کنترل‌شده در پوست انجام می‌شود که درمانی بوده و هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی‌کند.

4. تقویت ایمنی پوست سر

مزوتراپی مو علاوه بر تقویت و رشد مجدد مو و جوان‌سازی فولیکول‌های مو، می‌تواند به‌طور کل باعث جوان‌سازی پوست سر شما نیز شود. پوست سر اساساً دارای لایه‌های پوستی با کراتینوسیت‌ها بیشتر است که در مقایسه با قسمت‌های دیگر بدن، به رشد موهای پرپشت‌تر و ضخیم‌تر روی سر شما کمک می‌کند.

ایجاد سوراخ با استفاده از سوزن‌های کوچک و ریز روی پوست سر باعث رگ زایی (ایجاد رگ‌های خونی جدید از رگ‌های خونی موجود) و واسکولوژنز (ایجاد رگ‌های خونی کاملاً جدید) می‌شود.

5. کاهش التهاب پوست سر

یکی از انواع التهاب پوست سر عبارت است از خارش پوست سر. این وضعیت می‌تواند ناشی از شوره سر، پسوریازیس یا فولیکولیت باشد. زمانی که خارش پوست سر ایجاد می‌شود، فولیکول‌های مو به‌شدت آسیب‌دیده و ملتهب می‌شوند.

مزوتراپی به‌طور موثری خطر التهاب پوست سر را از طریق تقویت درمانی پوست سر کاهش می‌دهد و محیطی سالم برای رشد مو ایجاد می‌کند.

6. خارج کردن سم لنفاوی

مویرگ‌های لنفاوی ما به انتقال سلول‌های ایمنی به بقیه بدن و همچنین شستشوی و خارج کردن مایعات اضافی و سموم کمک می‌کنند.

از طریق مزوتراپی، سیستم لنفاوی تقویت می‌شود و این به خارج شدن سموم از بدن ما کمک می‌کند.

مزوتراپی مو علاوه بر دارا بودن مزایای بالا، مزایای دیگری نیز دارد که به شرح زیر خلاصه می شود:

 • مزوتراپی درمانی بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی است.
 • به دلیل رشد زیاد موها، حجم مو افزایش می‌یابد.
 • فولیکول‌های مو تقویت می‌شود.
 • باعث استحکام و درخشش تارهای مو می‌شود.
 • از پوسته‌پوسته شدن کف سر جلوگیری می‌کند.
 • امکان آلرژی و تداخل دارویی کمتری نسبت به سایر روش‌های درمانی دارد.
 • قیمت مزوتراپی مو نسبت به دیگر درمان‌هایی که سبب افزایش خحم موی و برگشت مو های از دست رفته می شوند، کمتر است.

مزوتراپی برای چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

مزوتراپی برای درمان ریزش موی غیر ارثی استفاده می‌شود. در این روش، داروهایی از قبیل فیناستراید و ماینوکسیدیل با هم ترکیب و به کف سر تزریق می‌شوند. یکی از مواردی که به طور مستقیم بر قیمت مزوتراپی مو تاثیر می گذارد، میزان حجم مصرفی از این دارو است.

از این رو، می توان گفت روش مزوتراپی می تواند تعادل هورمونی را در اطراف فولیکول‌های مو ایجاد کند، مواد مغذی را در اختیار مو قرار می‌دهد و گردش خون در ناحیه‌ای که ریزش اتفاق افتاده را بهبود می‌دهد.

موارد ضروری قبل از انجام مزوتراپی مو

 • شب قبل یا صبح روز مزوتراپی مو های خود را شست‌وشو دهید.
 • روز قبل از انجام مزوتراپی مو از سرم های مراقبت مو و مواد تقویت کننده و مواردی از این قبیل برای موهای خود استفاده نکنید.
 • یک هفته قبل از مزوتراپی مو، داروهایی از قبیل آسپرین و یا داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن را استفاده نکنید.
 • در صورت نیاز استفاده از داروهای مختلف ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

 

مزوتراپی مو

معایب مزوتراپی مو چیست؟

 • مزوتراپی هنوز یک روش جدید در درمان پوست است. نتایج کاملاً متنوع است و برخی از بیماران هیچ تفاوتی در ظاهر خود پس از عمل گزارش نمی‌کنند.
 • ترکیبات مورداستفاده در مزوتراپی می‌تواند غیرقابل‌اعتماد باشد.
 • بانفوذ سوزن به پوست، احتمال عفونت وجود دارد.
 • مزوتراپی مو به‌طورکلی به جلسات زیادی نیاز دارد تا واقعاً مؤثر باشد درنتیجه روشی گران به حساب می‌آید.
 • مزوتراپی برای بسیاری از افراد مفید نیست زیرا تمام مشکلات مو من‌جمله طاسی را نمی‌تواند درمان کند.
 • مزوتراپی مو یک درمان بدون وقفه در تمام طول عمر است که در آن فرد باید سالی 1 تا 2 جلسه یا هر شش ماه یک‌بار برای حفظ نتیجه آن را تکرار کند.

عوامل مؤثر بر قیمت مزوتراپی مو

مزوتراپی هم مانند بسیاری از درمان‌های دیگر در کلینیک های مختلف دارای قیمت‌های متفاوتی است. بنابراین نمی توان یک قیمت مشخص برای مزوتراپی مو تایین کرد، ولی عواملی وجود دارد که در قیمت مزوتراپی مو تأثیر گذار است.

تعداد جلسات درمانی

قیمت مزوتراپی مو بر اساس تعداد جلسات درمان مشخص می‌شود. جلسات هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. تعداد جلسات بر اساس وضعیت و ناحیه‌های مورد نیاز تعیین می‌شود. برای مثال برای افرادی که ناحیه کمتری از موی خود را از دست داده‌اند، تعداد جلسات مزوتراپی، تعیین می‌شود.

تعداد جلسات و برنامه‌ی درمانی کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. تعداد جلسات بین ۸ تا ۱۵ جلسه متغیر است. مثلاً یکی از برنامه‌های درمانی به این صورت است که یک بار در هفته برای ۱ ماه، سپس ۲ هفته یک‌بار برای یک ماه دیگر و درنهایت ماهی یک‌بار در ۲ ماه بعدی مزوتراپی می‌شوید. در این حالت به‌طورکلی ۸ جلسه‌ی درمانی دریافت می‌کنید. اما به این نکته توجه کنید که بعدازاین جلسات شما همچنان برای حفظ نتیجه باید هر ۶ ماه یک‌بار یا سالی یک‌بار به جلسات یادآوری بروید.

مقدار مواد مورد استفاده برای مزوتراپی

افرادی که ناحیه کمتری از موی خود را از دست داده‌اند، مقدار مواد کمتری برای تزریق روی سر آن ها استفاده می‌شود. هر چقدر که این مواد مصرفش کمتر شود قیمت مزوتراپی مو هم کمتر می‌شود.

 

آیا در حین مزوتراپی مو درد وجود دارد؟

بله. درد علاوه بر قیمت بالای این روش، عیب اصلی مزوتراپی است. بااین‌حال، همه این‌ها به آستانه تحمل درد فرد بستگی دارد و میزان درد از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اکسیپوت (پشت سر) و ناحیه گوش حساس‌ترین نواحی به تزریق هستند.

موارد منع مصرف و عوارض مزوتراپی مو

اگر فولیکول‌های موی شما زنده باشند و حیات خود را از دست نداده باشند، مزوتراپی می‌تواند با مشکل مقابله کند. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم‌تری باشد مثل وراثت و عدم تعادل هورمونی، پس از تزریق نباید منتظر معجزه باشید. تمام اقدامات پزشکی دارای موارد منع مصرف مختلف است و مزوتراپی مو از این قاعده مستثنی نیست. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید انجام شود:

 • دوره‌ی بارداری و شیردهی
 • حساسیت فردی به اجزای کامپوزیت
 • قاعدگی زنان
 • اختلالات سیستم غدد درون‌ریز
 • وجود تومورهای خوش‌خیم و بدخیم
 • وجود عفونت‌ها
مزوتراپی مو

بعد از مزوتراپی مو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • در پایان عمل، زخم‌های کوچکی از تزریق‌ها باقی می‌ماند که مدتی طول می‌کشند تا بهبود یابند.
 • موهای خود را با شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (3-4 روز) باید تحمل‌کنید. آب و شامپو می‌توانند بر نتیجه عمل تأثیر منفی بگذارند و روند بهبودی را به تأخیر بیندازند.
 • برای مدتی (2-3 روز) از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • شنا نکنید. در 10 ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا استخر استفاده نکنید.
 • تا زمان بهبودی کامل، روی نواحی تزریقی را ماساژ ندهید.
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می‌کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می‌گذارد.

خلاصه مطلب 

مزوتراپی مو یک روش عالی برای بهبود وضعیت مو و به دست آوردن ظاهری سالم برای مو است. پس از اتمام دوره استفاده نگران ظاهر موهای خود نباشید. بااین‌حال، مهم است که این روش توسط یک متخصص با تجربه انجام شود (فقط از این طریق می‌توانید به اثر موردنظر برسید).

 

مزوتراپی مومقالات

بهترین قیمت مزوتراپیقیمت مزوتراپیکلینیک مزوتراپیمزوتراپی

دکتر سلطانیمشاهده نوشته ها

دکتر سلطانی متخصص کاشت مو و کاشت ابرو و جراحی های زیبایی لیزر.دکتر سلطانی در کلینیک ایران زمین متخصص انواع جراحی های زیبایی و کاشت مو و ابرو همراه مراجعان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.