قیمت لیزر درمانی چقدره؟

قیمت لیزر درمانی چقدره؟

قبل از بررسی قیمت لیزر درمانی لازم است کمی در مورد خود لیزر تراپی بدانیم. واژه لیزر (LASER) در زبان انگلیسی مخفف عبارت «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» می‌باشد. نور معمولی شامل طول موج‌های مختلفی است که در جهات متفاوتی منتشر می‌شوند. لیزر، بعضی از فرکانس‌های خاص نور را تقویت و متمرکز می‌کند و به شکل پرتوهای موازی از یک طول موج خاص در می‌آورد.

اگرچه لیزرهای مختلف را می‌توان تقریباً در هر کجا، از پوینترهای لیزری در کلاس درس گرفته تا لیزرهای جراحی در اتاق‌های عمل مشاهده کرد، اما لیزرهایی که خاصیت درمانی دارند فقط منحصر به زمینه‌های پزشکی هستند. لیزرهای طبی قادرند انرژی را به زیر سطح پوست و به بافت‌های عمقی آن برسانند و بدون آنکه آسیبی به بافت پوست وارد شود، به داخل آن نفوذ یا از آن عبور کنند.

انرژی امواج نوری در داخل بدن با بافت‌ها ارتباط متقابل برقرار کرده و تغییرات فیزیولوژیکی خاصی در درون سلول‌ها ایجاد می‌کند که به این فرایند اصطلاحاً فتو بایو مدولیشن گفته می‌شود. اثرات و مزایای حاصل از این واکنش‌ها شامل تسکین درد، کاهش التهاب، افزایش جریان خون و بهبودی سریع‌تر آسیب‌دیدگی‌ها می‌باشد.

عوامل موثر در قیمت لیزر درمانی

قیمت لیزر درمانی با توجه به دستگاه لیزر

امروزه دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های لیزر موثرتر، بهتر و پیشرفته‌تر از همیشه شده‌اند. هرچه یک کلینیک به دستگاه‌های جدیدتر و پیشرفته‌تری مجهز باشد، هزینه‌ی ابزار و محصولات مصرفی بالاتر، تاثیر لیزر بر حذف موهای زائد بیشتر و همچنین قیمت لیزر درمانی گران‌تر می‌شود.

مهارت و تجربه‌ی کادر درمانی

در لیزر موهای زائد آنچه از دستگاه مورد استفاده هم مهم‌تر است، تجربه و مهارت تیم لیزر درمانی است. یادتان باشد، کسی که بدن شما را لیزر می‌کند، اپراتور لیزر درمانی است نه دستگاه لیزر. پزشک مجرب بهترین دستگاه لیزر را برای شما انتخاب می‌کند و اپراتور لیزر هم موثرترین درمان را برای شما انجام می‌دهد. هرچه اپراتور ماهر تر باشد، اثرگذاری لیزر بیشتر و عوارض آن کمتر می‌شود. منطقی است که تیم درمانی حرفه‌ای‌تر، دستمزدهای بالاتری هم بگیرند. لذا این عامل هم تاثیر زیادی بر قیمت لیزر درمانی در کلینیک‌های مختلف دارد.

تعداد جلسات

نوع پوست و رنگ پوست فرد متقاضی نیز در تعیین قیمت لیزر موهای زائد بسیار دخیل است چرا که پوست های تیره به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند و همچنین موهای روشن , لذا هر چه پوست شما سفیدتر و مو تیره تر باشد تعداد جلسات کمتر و در نهایت نتیجه نهایی نیز رضایت بخش تر خواهد بود .

اندازه ناحیه مورد نظر

ناحیه انتخابی افراد برای لیزر هم در تعیین قیمت تاثیر گذار است.مثلا اگر بخواهید لیزر موهای سینه انجام دهید صد رد صد چون ناحیه وسیعی است باعث میشود که هزینه و قیمت لیزر درمانی افزایش یابد اما اگر بخواهید لیزر موهای صورت را انجام دهید چون ناحیه کوچکتری نسبت به سینه دارد ، قیمتش هم کمتر خواهد شد.

مواد مصرفی برای انجام لیزر

در بسیاری از دستگاه ها برای پایین تر آوردن قیمت لیزر درمانی به طور مثال محل اتصال هندپیس به دستگاه قابل تعویض نیست. این یک ایراد محسوب نمی شود اما رعایت مسائل بهداشتی را کمی سخت تر می کند. به طور مثال برای یک مراجعه کننده ناحیه تناسلی لیزر شده و برای مراجعه کننده بعدی صورت باید لیزر شود.

نوع خنک کننده دستگاه

تمام دستگاه های لیزر برای جلوگیری از گرمای بیش از حد در سطح مجاورت با پوست، ملزم به داشتن خنک کننده (یا کولینگ) هستند. این کولینگ ها معمولا با باد ساده و یا ترکیب با آب کار می کنند.

برخی دستگاه ها برای کاهش هزینه نگهداری، در محل اتصال هندپیس به بدن از آلومینیوم  استفاده می کنند تا به نوعی حس خنکی ایجاد کنند. اما این روش نمی تواند به طور کامل جلوی گرما و حس سوزش ایجاد شده را بگیرد.

فواید لیزر درمانی

 • افزایش سرعت سوخت و ساز سلول ها
 • افزایش تولید ATP
 • از بین بردن التهاب بافت ها
 • کاهش تورم و ادم بافت ها
 • بهبود گردش خون و لنف
 • افزایش میزان اکسیژن و سایر مواد مورد نیاز سلول ها
 • تسکین سریع درد
 • افزایش سرعت تولید مثل و رشد سلول ها
 • جلوگیری از انتقال پیام درد به سیستم عصبی مرکزی
 • افزایش ترشح هورمون های طبیعی ضد درد
 • تسریع روند بهبودی و کاهش دوره نقاهت
 • بهبود عملکرد اعصاب در بافت آسیب دیده
 • بهبود فعالیت قلبی عروقی
 • تسریع بهبودی زخم ها و کاهش احتمال برجای ماند اسکار

آیا بعد از لیزر درمانی نیاز به مراقبت داریم؟

مشخص است که پس از لیزر درمانی نیاز به مراقبت است اما نه به طور حساس و زیاد.شما میتوانید با رعایت نکات زیر پس از لیزر درمانی از ناحیه مربوطه مراقبت کنید.

 • استفاده از ژل آلوئه‌ورا به مدت دو تا چهار روز توصیه می‌شود.
 • اگر ناحیه حتی پس از گذشت ۲۴ ساعت، گرم به نظر می‌رسد، برای کاهش آسیب یخ استفاده کنید تا فرایند بهبودی‌تان نیز تسریع شود.
 • از مصرف لوازم آرایشی و کرم‌ها روی پوست اجتناب کنید چرا که ممکن است پوست تحریک شود. از خاراندن ناحیه پرهیز کنید.
 • از اعمال حرارت داخلی یا خارجی پرهیز کنید به عنوان مثال، سونا، حمام گرم، اجاق داغ، بخار یا تمرینات سنگین که ممکن است سبب ایجاد تعریق شوند، به مدت دو روز پرهیز کنید چرا که این‌ها می‌توانند ملانوسیت‌ها را تحریک کنند و به این ترتیب منجر به هیپرپیگمانتاسیون شوند. هنگام شستن ناحیه فشار زیادی وارد نکنید چرا که پوست هنوز حساس است.
 • پس از سه روز اول شروع فرایند حذف موها، حمام آفتاب اصلا توصیه نمی‌شود.
 • به یاد داشته باشید که باید از پوست‌تان مراقبت کنید. به خصوص هنگامی که برای پیاده‌روی بیرون می‌روید، همیشه یک کرم ضد‌آفتاب با فیلتر UV استفاده کنید.

قیمت لیزر درمانی چقدر است؟

لیزر درمانی یکی از روش‌ های درمانی است که اگر از آن به‌ تنهایی برای رسیدن به بهبودی کامل استفاده شود، می‌تواند بسیار مقرون به صرفه و با هزینه بسیار کمی انجام شود.

بعد از انجام لیزر درمانی بیمار نیاز به مراقبت در بیمارستان نداشته و این خود می‌تواند علتی بر کاهش قیمت لیزر درمانی باشد، اما اگر بیمار در شرایط حادتری قرار داشته باشد که نیاز به عمل‌ های جراحی و تحت نظر پزشک باشد، این خود بر فرآیند قیمت لیزر درمانی می‌افزاید و با افزایش هزینه روبرو خواهیم شد.

در این موارد نیاز است که با پزشک مشورت نموده و هزینه کلی را از وی سوال کنید. فرآیند لیزر درمانی به‌ خودی‌ خود هزینه‌ ای در پی ندارد و بسیار مقرون به صرفه و از نظر زمانی و مالی کاملاً به‌ صرفه خواهد بود.

برای اطلاع از قیمت لیزر درمانی در کلینیک پیشرفته ایران زمین می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

شماره تماس:

شعبه ونک: 02188670849 ، 02188670548

شعبه امیرآباد: 02166937293

مقالات

قیمت لیزر درمانیلیزر درمانی

دکتر سلطانیمشاهده نوشته ها

دکتر سلطانی متخصص کاشت مو و کاشت ابرو و جراحی های زیبایی لیزر.دکتر سلطانی در کلینیک ایران زمین متخصص انواع جراحی های زیبایی و کاشت مو و ابرو همراه مراجعان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.