آیا کاشت مو دائمی است؟

کاشت مو چیست؟

کاشت مو که گاهی اوقات ترمیم مو نیز نامیده می شود  یک روش سرپایی است که با استفاده از فناوری میکرو پیوند ، فولیکول های موی خود را به سایر نواحی پوست سر که در حال نازک شدن هستند اهدا می کند.

نتایج کاشت مو در طولانی مدت دیده می شود وهمچنین دائمی است وشامل یک فرآیند بهبود است. کاشت مو معمولاً در مطب پزشکی با بی حسی موضعی انجام می شود ؛ عامل اصلی ریزش مو طاسی است. البته این به ژنتیک نیز برمی گردد. موارد باقی مانده ناشی از عوامل مختلفی است ، از جمله:

  • رژیم غذایی
  • فشاراعصاب
  • بیماری
  • عدم تعادل هورمونی
  • داروها

این مقاله به شما در درک نتایج کاشت مو ، انتظارات و تأثیراتر و روش های آن کمک می کند البته کاشت مو به ویژه در دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است.

دلایل ریزش مو

آیا کاشت مو دائمی است؟

پس از پیوند فولیکول های مو در مناطقی که موهای شما نازک شده است ، مدتی طول می کشد تا پوست شما بهبود یابد. در واقع ، طبیعی است که برخی از موهای شما در سه ماه اول پس از عمل ریزش کنند.

درمان بین 6 تا 12 ماه طول می کشد. اما پس از اتمام روند بهبودی ، فولیکول های پیوند شده شروع به رشد مو می کنند که لکه های طاس سر شما را پر می کند. این موهایی است که با افزایش سن به طور طبیعی رشد می کند.

حرکت فولیکول های مو دائمی است. راهی برای بازگشت آنها به موقعیت قبلی خود وجود ندارد اما مانند بقیه فولیکول های موی شما ، پیوندهای کاشته شده دارای طول عمر هستند. در برخی موارد ، ممکن است آنها به تدریج تولید موهای قبلی را متوقف کنند.

آیا کاشت مو موثر است؟

کاشت مو معمولاً موفق تر از محصولات ترمیم مو است. اما چند عامل را باید در نظر گرفت. از بین موهای کاشته شده 10 تا80 درصد طی 3تا4 ماه آینده رشد خواهد کرد. مانند موهای معمولی، موهای کاشته شده نیز به مرور زمان نازک می شوند. افرادی که فولیکول های موی خفته دارند (کیسه هایی که معمولاً موهای زیر پوست دارند اما دیگر موهایشان رشد نمی کند) ممکن است پیوندهای موثر کمتری داشته باشند ، اما مطالعه 2016منبع معتبر نشان می دهد که درمان با پلاسما می تواند به رشد 75 درصد یا بیشتر موهای پیوند شده کمک کند.

کاشت مو برای همه مؤثر نیست. در صورتی که به طور طبیعی طاس شده یا موهای تان نازک شده یا موهای خود را به دلیل آسیب دیدگی از دست داده اید می توانید کاشت مو انجام دهید چون بیشتر پیوند ها با موهای موجود شما انجام می شود بنابراین افرادی که دارای ویژگی های زیر هستند نمی توانند کاشت مومؤثری داشته باشند:

  • نازک شدن و طاسی گسترده
  • ریزش مو در اثر شیمی درمانی یا داروهای دیگر
  • زنانی که دارای الگوی گسترده ریزش مو در سر هستند
  • افرادی که به اندازه کافی موهای اهداکننده ندارند
  • افرادی که پس از آسیب یا جراحی ، اسکارهای کلوئیدی (اسکارهای ضخیم و فیبری) ایجاد می کنند
چه افرای باید مو بکارند

چه کسانی می توانند کاشت مو انجام دهند؟

مردان و زنان از هر نژادی می توانند کاندید مناسبی برای کاشت مو باشند، برای در نظر گرفتن پیوند مو ، به دو چیز نیاز دارید:

موهای سالم که به اندازه ی کافی نیز برروی پوست سر شما وجود داشته باشد که بتوان آنها را در ناحیه ای که به مو نیاز دارد پیوند بزنند

توانایی رشد مو در ناحیه نازک پوست سر

هنگام مشاوره با متخصص پوست ، می توانید از وجود هر دو آن مطلع شوید. متخصص پوست سر شما را کامل معاینه می کند، برای پی بردن به علت ریزش مو ، ممکن است به آزمایش خون نیز نیاز داشته باشید. این آزمایش ها  می تواند مواردی را که در بدن شما باعث ریزش موشده را پیدا کنندولی برخی از بیماران به روشی به نام بیوپسی پوست سر نیاز دارند. اگر معاینه و آزمایشات نشان دهد که شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید ، متخصص پوست می تواند به شما بگوید چه نتایجی درانتظار شماست .

چه موقع بیماران نتایج کاشت مو را مشاهده می کنند؟

اکثر بیماران بین شش تا نه ماه پس از جراحی نتایج را مشاهده می کنند. برای برخی از بیماران ، 12 ماه طول می کشد.

این مهم است که بدانید بین دو تا هشت هفته پس از عمل ، موهای کاشته شده می ریزند. این طبیعی است. در ماه سوم ، موها نازک تر از قبل از عمل کاشت به نظر می رسند. باز هم ، این طبیعی است.

داروها می توانند به شما در حفظ نتایج کمک کنند برای به دست آوردن بهترین نتایج از کاشت مو ، متخصص پوست ممکن است دارویی را برای درمان ریزش مو توصیه کند. دارو کمک می کند زیرا ریزش و نازک شدن موها حتی پس از کاشت مو نیز ادامه می یابد.

دارو می تواند از ریزش و نازک شدن موهای جدید جلوگیری یا کند کند. با این کار می توانید نتایج طبیعی خود را برای سالهای آینده حفظ کنید.

آیا این امکان وجود دارد که دوباره به کاشت مو نیاز پیدا شود؟

این امکان وجود دارد که اولین روش کاشت مو ، آخرین روش پیوند مو شما نباشد. برخی از داوطلبین هستند که توسط پزشک خود به آنها گفته می شود که به چندین جلسه جراحی پیوند نیاز دارند تا به نتایج مورد نظر خود برسند. سایر مراجعه کنندگان پس از بهبودی اولین کاشت مو از نتایج راضی هستند و بعداً تصمیم می گیرند قسمت هایی از سرشان که موهای نازکی دارد را کاشت مو انجام دهند.

تآثیر کاشت مو در دراز مدت

کاشت مو شما باید در دراز مدت ثابت بماند. این احتمال وجود دارد که با افزایش سن ، فولیکول های مو نازک شوند ، اما به احتمال زیاد حداقل مقداری مو تا پایان عمر شما تولید می کنند.

اگر نازک شدن موهای شما ادامه یابد ، خط موهای شما مطابق با “الگوی” قبلی ریزش طبیعی شما کاهش نمی یابد. کسی که به شما این خدمات را ارائه می دهد باید برنامه خود را به طور طولانی با شما در میان بگذارد تا مطمئن شود موهای شما در سالهای بعد از کاشت موی شما تکه ای یا غیر طبیعی به نظر نمی رسد.

چه زمانی می توان برای کاشت مو اقدام کرد؟

قبل از اقدام باید به طور کامل از وضعیت خود اگاه باشید مثلا علل ریزش و از دست دادن موهایتان را بدانید چون شرایط پزشکی و داروهایی وجود دارد که می تواند باعث ریزش مو به عنوان یک عارضه جانبی شود.

اگر در مورد علت ریزش موی خود آگاهی دارید ، به دنبال ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی باشید که در کاشت مو تخصص دارد. که شامل متخصصان پوست ، جراحان زیبایی و جراحان پلاستیک می شود. چندین مجموعه عکس ازقبل و بعد ازعمل کاشتی که انجام داداند ببینید و قبل از رزرو نوبت ، روش و روند کاشت مو را با یک فرد مناسب در میان بگذارید .

کاشت مو یک گزینه درمانی برای موهایی است که به طور قابل توجهی نازک می شوند. نتایج پیوند مو دائمی در نظر گرفته می شود ولی نحوه مراقبت از کاشت مو پس از بهبودی تا آخر بدین منوال نمی ماندودرآخر مهمترین نکته یافتن یک ارائه دهنده مجرب که نحوه ایجاد یک طرح کاشت مو با ظاهر طبیعی و پایدار را درک کند ، برای رضایت از نتایج شما ضروری است .

 

 

مقالات

کاشت مو

دکتر سلطانیمشاهده نوشته ها

دکتر سلطانی متخصص کاشت مو و کاشت ابرو و جراحی های زیبایی لیزر.دکتر سلطانی در کلینیک ایران زمین متخصص انواع جراحی های زیبایی و کاشت مو و ابرو همراه مراجعان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.